Претрага

Бициклиста Борца Огњен Илић кандидат за одлазак на Олимпијске игре

На Првенству Србије у бициклизму, сениор Борца Огњен Илић освојио је шампионску титулу у Олимпијској дисциплини-друмска трка, а у вожњи на хронометар друго место, и самим тим је постао најозбиљнији кандидат за одлазак на Олимпијске игре.

Титуле првака Србије освојили су и екипе дечака до 9 и дечака до 11 година, Дамјан Димитријевић дечаци до 9 година, Славиша Весковић мастерс преко 50 година. Медаљама су се још окитили Вук Јевтовић дечаци до 11 година, Урош Рабреновић дечаци до 13 година, Тони Смиљанић мастерс преко 50 година и сениорска екипа.

Овогодишње Првенство Србије у друмском бициклизму одржано је у дисциплини појединачни хронометар у Ердевику 21. јуна, а друмска трка на аутодрому Берановац код Краљева у недељу 23. јуна.

У наредним данима очекује се одлука Бициклистичког савеза Србије ко ће Србију представљати на Олимпијским играма у Паризу. У Борцу очекују да ће то бити Огњен Илић и да ће клуб и Град Чачак после Миће Брковића добити  другог олимпијца.